Saeco GranAroma Deluxe SM6680/00
Brand: Saeco
Price: €661,29
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 252583e2-8a7e-4619-93e4-9e92ea0c3f6a
Description
Power: 1,500 Watt
Pump Pressure: 15 bar
Suitable For: Coffee Beans
Settings: User Profiles, Adjustable Brewing Temperature, Adjustable Milk Quantity, Adjustable Coffee Quantity
Displays: TFT-Display, Touch Screen
Milk System: Milk Container
Milk Holder Capacity: 0.6 L
Water Tank Capacity: 1.8 L
Bean Container Capacity: 300 g
Grind Settings: 12
Features: Instantaneous Water Heater
Maintenance Functions: Automatic Cleaning Programme, Automatic Limescale Removal Programme, Removable Brewing Unit
Colour: Black
Material: Plastic
Length of Cable: 120 cm
Height: 38.3 cm
Width: 26.2 cm
Depth: 38.3 cm
Weight: 8.5 kg
Specifications
| Product Type | Bean to Cup Coffee Machine |
|---|---|
| Power | 1,500 Watt |
| Pump Pressure | 15 bar |
| Suitable For | Coffee Beans |
| Settings | User Profiles, Adjustable Brewing Temperature, Adjustable Milk Quantity, Adjustable Coffee Quantity |
| Displays | TFT-Display, Touch Screen |
| Milk System | Milk Container |
| Milk Holder Capacity | 0.6 L |
| Water Tank Capacity | 1.8 L |
| Bean Container Capacity | 300 g |
| Grind Settings | 12 |
| Features | Instantaneous Water Heater |
| Maintenance Functions | Automatic Cleaning Programme, Automatic Limescale Removal Programme, Removable Brewing Unit |
| Colour | Black |
| Material | Plastic |
| Length of Cable | 120 cm |
| Height | 38.3 cm |
| Width | 26.2 cm |
| Depth | 38.3 cm |
| Weight | 8.5 kg |
Reviews
Arrived well packaged, very pleased
Everything came perfectly packaged
Does the job perfectly... will be ordering more
10 out of 10
Perfect 👍
Ordering more for friends
Does the job
Fantastic value
Spot on
Best thing I've bought in a while
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.