De'Longhi Magnifica Start Pop ECAM220 ECAM220.51.B Black
Brand: De'Longhi
Price: €314,90
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: a94b753a-f450-4535-b85d-2ac3b0d344ba
Description
Power: 1,450 Watt
Pump Pressure: 15 bar
Suitable For: Coffee Beans
Cups Per Brew: 2
Comfort Features: 2 Cup Function
Cup Height: 14 cm
Controls: Touch Control
Milk System: Cappuccino Milk Frother
Bean Container Capacity: 250 g
Grinder: Cone Grinder
Features: Grinder, Cup Illumination
Maintenance Functions: Automatic Limescale Removal Programme, Limescale Removal Programme
Colour: Black
Length of Cable: 125 cm
Power Supply: 220-240 V
Frequency: 50-60 Hz
Height: 35 cm
Width: 24 cm
Depth: 44 cm
Weight: 8.8 kg
Environmental Characteristics: Eco Function
Specifications
| Product Type | Bean to Cup Coffee Machine |
|---|---|
| Power | 1,450 Watt |
| Pump Pressure | 15 bar |
| Suitable For | Coffee Beans |
| Cups Per Brew | 2 |
| Comfort Features | 2 Cup Function |
| Cup Height | 14 cm |
| Controls | Touch Control |
| Milk System | Cappuccino Milk Frother |
| Bean Container Capacity | 250 g |
| Grinder | Cone Grinder |
| Features | Grinder, Cup Illumination |
| Maintenance Functions | Automatic Limescale Removal Programme, Limescale Removal Programme |
| Colour | Black |
| Length of Cable | 125 cm |
| Power Supply | 220-240 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Height | 35 cm |
| Width | 24 cm |
| Depth | 44 cm |
| Weight | 8.8 kg |
| Environmental Characteristics | Eco Function |
Reviews
Top quality
Perfect 👍
100% would buy again
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
10/10 would buy again
Spot on
Worth the investment for sure
Thanks for getting it here so quick
Top quality, can't complain
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.