De'Longhi Alicia Latte EMF2 29328990
Brand: De'Longhi
Price: €84,47
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 76e67742-6b79-46ec-85b6-b8ce25101c1d
Description
Power Type: Electric
Frothing Capacity: 200 ml
Safety Features: Auto Shut Off
Types of Drink: Hot Frothy Milk, Hot Milk
Features: 360° Base, Cordless, Magnetic Drive
Material Properties: Non-Stick Coating
Height: 17 cm
Width: 19.5 cm
Depth: 11.5 cm
Power: 500 Watt
Material: Plastic
Power Source: Mains
Input Voltage: 220 - 240 V
Frequency: 50 - 60 Hz
Colour: White
Specifications
| Product Type | Milk Frother |
|---|---|
| Power Type | Electric |
| Frothing Capacity | 200 ml |
| Safety Features | Auto Shut Off |
| Types of Drink | Hot Frothy Milk, Hot Milk |
| Features | 360° Base, Cordless, Magnetic Drive |
| Material Properties | Non-Stick Coating |
| Height | 17 cm |
| Width | 19.5 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Power | 500 Watt |
| Material | Plastic |
| Power Source | Mains |
| Input Voltage | 220 - 240 V |
| Frequency | 50 - 60 Hz |
| Colour | White |
Reviews
Definitely worth the money
⭐⭐⭐⭐⭐
Fantastic quality, unbeatable price!
Quality and price are unbeatable
Delivered when promised... very satisfied
Legit so good
Such good value... impressed
Works great, good price
Fantastic value
Very pleased with this
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.